Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Harpo

W dniu 07.06.2017r. na zaproszenie Stowarzyszenia „Przyjaciele Świętego Mikołaja”  w naszej  placówce zagościli przedstawiciele firmy Harpo z Poznania ,którzy zaprezentowali rodzicom i nauczycielom najnowsze technologie wspierające i ułatwiające komunikację osób niepełnosprawnych.

Wśród  wielu sprzętów i oprogramowań dużym zainteresowaniem cieszyły  się najnowsze modele   komunikatorów, które ułatwiają  komunikację z otoczeniem osobom niemówiącym lub z zaburzoną mową. Ciekawość wzbudziło urządzenie bazujące na ruchu gałki ocznej, dzięki któremu można poznać zainteresowania osoby niemówiącej, z głębszą niepełnosprawnością intelektualną.                                                                                                Przedstawiciele firmy przywożąc ze sobą sprzęt  umożliwili zainteresowanym osobom sprawdzenie jakość i efektywność konkretnych produktów .Z urządzeń mogli także skorzystać obecni na spotkaniu  uczniowie.

Tekst: Anna Jachnik.

Zdjęcia: Monika Ledzion.

W organizację spotkania z przedstawicielami Firmy HARPO zaangażowane były nastepujące osoby:

koordynator: Anna Jachnik,

redagowanie ogłoszeń, drukowanie ulotek i dystrybucja : Anna Jachnik ,Agnieszka Frątczak,

bufet kawowy: Joanna Pietrzak, Agnieszka Frątczak, Paulina Pietrzak,

ciasto upiekły: Katarzyna Sulińska, Monika Ledzion, Anna Jachnik,

przygotowanie krzeseł, stolików i posprzątanie po spotkaniu :Andrzej Sikorski, Krzysztof Sójecki.

Bardzo dziękuję zaangażowanym członkom stowarzyszenia za profesjonalne przygotowanie spotkania, szczególnie Ani Jachnik za samodzielność i przedsiębiorczość.

Aneta Brdyś - prezes stowarzyszenia.