100-lecie Harcerstwa na Ziemi Kolskiej

W dniach 19-21 maja 2017r. odbył się Powiatowy Zlot Hufca ZHP. Podczas Zlotu obchodzono uroczystości z okazji 100-lecia ZHP na Ziemiach Kolskich.

Uroczystości odbywały się pod Honorowym Patronatem Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka oraz Burmistrza Miasta Koła Mieczysława Maciaszka. Zuchy, harcerze, instruktorzy stacjonowali w Zespole Szkół nr 1 w Kole. Nasza drużyna harcerska również przyłączyła się do obchodów i czynnie uczestniczyła w uroczystościach. W piątek 19 maja cała społeczność harcerska uczestniczyła w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Ekscelencji księdza Biskupa Wiesława Meringa w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kole. Podczas mszy został odsłonięty i poświęcony obelisk z okazji rocznicy 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Kolskiej. Następnie nastąpił przemarsz z Miejską Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego przed Ratusz Miejski. Podczas apelu zostały wręczone medale dla Przyjaciół Hufca ZHP w Kole oraz honorowe odznaki Chorągwi Wielkopolskiej ZHP „Harcerska Służba Wielkopolsce”. Taką odznaką została wyróżniona również druhna Mariola Mroczkowska, jako wyraz uznania wypełnionych zadań wychowawczych instruktora ZHP oraz podziękowań za całokształt służby.

20 maja 2017r. nasza drużyna wzięła udział w koncercie oraz wspólnym śpiewaniu przy ognisku z Manufakturą Piosenki Harcerskiej „Wartaki” w Parku na Kaliskim Przedmieściu. Do zadań przedzlotowych należało również przygotowanie wystawki tematycznej dotyczącej działalności 3 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku oraz wykonanie proporca drużyny. Harcerze naszej drużyny chcieliby serdecznie podziękować Pani Dorotce Rosiak za uszycie przepięknego proporca.

Na zakończenie zlotu wszystkie drużyny dostały pamiątkowe dyplomy oraz koszulki.

Harcerze biorący udział w Zlocie to: Paulina Kołodziej, Kasia Konwerska, Monika Kraszewska, Ola Witemberg, Łukasz Ściśler i Radek Kacprzak oraz druhna Ewelina Kuśmirek, druhna Krysia Ciesielska, druhna Mariola Mroczkowska i druh Piotr Mroczkowski.

Czuwaj !!!