„Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

WOLONTARIAT – to bezinteresowna pomoc, dobrowolne i świadome działanie na rzecz innych ludzi, instytucji publicznych, to przygoda, dobrze spędzony czas, zawieranie nowych znajomości a przy okazji poznawanie samego siebie.

Wolontariat to  budowanie relacji poprzez uśmiech i dobre słowo. Wyrażanie całym sobą „jak dobrze że jesteś. Proponujemy wolontariat nie tylko w bezpośrednim kontakcie z osobami potrzebującymi. Nasz wolontariat to możliwość podzielenia się samym sobą w szkole, poza nią i tam gdzie mieszkasz. To tak niewiele a przemienia serca. Uczy empatii, otwiera oczy na potrzeby innych i pokazuje w jaki sposób można nieść im pomoc.

W dniu 24 maja w obecności Dyrekcji SOSW pani Elżbiety Budzińskiej i pani Krystyny Wasilewskiej, rozpoczęło swoją działalność „SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU”.

Zespół „REMIX” uświetnił swoim występem to wydarzenie, poprzez zapewnienie dzieciom wspaniałej zabawy a delikatny głos Julii Gradomskiej, która wykonała piosenkę m.in.pt. „Drewniane lalki” wprowadził nas w klimat i tematykę naszego spotkania. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować całemu zespołowi za wrażliwość, bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Podziękowania kieruje również do Zespołu do Działań Twórczych za piękną i wymowną dekorację, w której zawarta była prostota i skromność czyli cechy, które przyświecają wolontariatowi.

Na uwagę zasługuje postawa naszych wolontariuszy, którzy pod czujnym okiem pani Wiolety Świder i pani Marty Oblizajek, stanęli na wysokości zadania i byli tam gdzie być powinni.

Wszystkich chętnych zapraszamy do „Szkolnego Koła Wolontariatu” każdy z Was jest ważny, potrzebny i mile widziany.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

W szkole: Aneta Brdyś, Krystyna Ciesielska

W Internacie: Hanna Kapuścińska, Ewelina Kuśmirek

Tekst: K.Ciesielska

Zdjęcia: Monika Ledzion, Łukasz Naglewski

Szkolne Koło Wolontariatu powstało w naszym Ośrodku z  inicjatywy Stowarzyszenia „Przyjaciele Św. Mikołaja”. Stowarzyszenie bardzo liczy na ścisłą współpracę z TAK WSPANIAŁYMI MŁODYMI LUDŹMI, którzy swój wolny czas chcą poświecić dla dobra innych, pomagać słabszym i potrzebującym.

Młodzi wolontariusze już wcześniej wspierali stowarzyszenie, np. podczas Akcji Masz Głos, czy odwiedzając schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzykosach.

Bardzo dziękuję pani Krystynie Ciesielskiej ja przeprowadzenie tak wspaniałej imprezy inauguracyjnej Szkolne Koło Wolontariatu. Zaproszenie gości, zorganizowanie licznych inicjatyw promujących wolontariat i dopięcie wszystkiego na tzw. ostatni guzik.

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół. Bardzo Was prosimy trzymajcie "kciuki" za naszą wspaniałą młodzież.

Aneta Brdyś, prezes stowarzyszenia.