Uczniowie Ośrodka wspólnie z opiekunami i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Kłóbki w województwie kujawsko - pomorskim .

Gdzie , znajduje się Kujawsko Dobrzyński Park Etnograficzny w , którym można zobaczyć się dawną zabudowę wsi i narzędzie związane z życiem i pracą mieszkańców regionu .

Uczestnicy wyprawy wzięli udział w interaktywnych lekcjach " Dawne zawody na kujawskiej wsi " . Lekcje o dawnym przemyśle , odbywały się w oparciu o ekspozycje garncarni i kuźni . Niewątpliwą atrakcją był pokaz pracy kowala oraz możliwość uczestnictwa w kuciu żelaza , a także zabawy polegające na formowaniu naczyń na kole garncarskim . I jak się okazało nie było to wcale  łatwe wymagało dużego doświadczenia i znajomości tej pracy .
Na koniec pobytu w Kłóbce zorganizowano ognisko nad , którym każdy z uczestników mógł upiec sobie kiełbaskę . Organizacją wycieczki zajmowała się Joanna Pietrzak .