X Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej (MATP) odbył się w dniach 8-10 maja 2015, pod honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Jarosława Dudy, władz Konina, Ślesina i PWSZ w Koninie. Uczestniczyło w nim 85 zawodników, 85 trenerów i opiekunów i 85 wolontariuszy. Organizatorem był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolska – Konin.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole reprezentowało dwóch zawodników z klasy Przysposabiającej do Pracy: Magdalena Szurgot i Dawid Tański. Uczniowie pojechali wspólnie z rodzicami i wychowawczynią panią Anetą Brdyś, która jednocześnie była kierownikiem ekipy Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin.

Wszyscy zawodnicy byli zakwaterowani w Hotelu Atut w Licheniu.

Ceremonia Otwarcia miała miejsce w auli PWSZ w Koninie.

Uroczystość była jubileuszowa więc oprócz tradycyjnych przemówień, prezentacji ekip, wprowadzenia flagi Olimpiad Specjalnych na scenę wjechał ogromny tort urodzinowy, który został pokrojony przez Joannę Styczeń-Lasocką, dyrektor generalną Olimpiad Specjalnych Polska.

Gwiazdą części artystycznej był Dziani, romski piosenkarz i muzyk. Dziani rozbawił publiczność do tego stopnia, że większość młodszych uczestników zawodów znalazła się na scenie i wspólnie z piosenkarzem śpiewała i tańczyła znane przeboje.

Zawodom halowym i wodnym towarzyszył pokaz programu Młodzi Sportowcy oraz bogaty program rozrywkowo-integracyjny: zwiedzanie Bazyliki w Licheniu z przewodnikiem, festyn sportowo-rekreacyjny, foto-budka, dyskoteka integracyjna.

Każdy z uczestników zawodów został uhonorowany prawdziwym  medalem oraz wrócił do domu bogatszy w nowe przyjaźnie, miłe wspomnienia i upominki od sponsorów.

Członkowie ekipy Olimpiady Specjalne Wielkopolska-Konin chcieliby bardzo serdecznie podziękować swojej wolontariuszce Nikoli Gruszczyńskiej, uczennicy III Liceum im. C.K.Norwida w Koninie za włożone serce w opiekę nad zawodnikami i ich rodzicami, szczere zaangażowanie, troskę i dyspozycyjność.

Tekst i zdjęcia: Aneta Brdyś.

Linki zewnetrzne: X Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Aktywności ...

Razem – ze wszystkich sił

Razem - ze wszystkich sił - Witamy w Koninie