Warsztaty tańca ludowego

Realizując projekt edukacyjny „Jesień folklorem malowana” z tej okazji dnia 02.12.2014 roku Zespół Tańca Ludowego „ Kościelec” działający przy Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odwiedził SOSW.

Głównym celem zespołu jest pielęgnowanie tradycji polskiego folkloru oraz ochrona dziedzictwa narodowego, poprzez popularyzowanie polskich tańców ludowych m.in. tj. Polonez, Krakowiak, Księstwo, Łowicz. Opiekunem oraz choreografem zespołu jest Anna Kucharska która na propozycję zaproszenia , z ogromną radością przyjęła realizację udziału w projekcie. Zatem zespół realizował następujące etapy:

- ogólna pogadanka o strojach ,

- pokaz kroków podstawowych każdego z wyżej wymienionych tańców ludowych,

- rozgrzewka przed wspólną zabawą,

- oraz upragniona przez wszystkich , zarówno dzieci jak i nauczycieli wspólne naśladowanie kroków.
Zabawa niesamowita , pełna pozytywnych emocji  oraz solidna gimnastyka przed pysznym obiadkiem. Po zakończonym występie zespół został zaproszony na smaczny poczęstunek przez Panią Ewelinę Kuśmirek oraz Wioletę Świder ( organizatorki ) . Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Tekat: Ewelina Kuśmirek.

Zdjęcia: Aneta Brdyś, Piotr Mroczkowski.