IX EDYCJA KONKURSU „ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII”

6 czerwca 2014 r., na terenie stadionu gminnego w Grzegorzewie, odbyło się podsumowanie IX edycji Konkursu „Zbiórka zużytych baterii” organizowanego w ramach przedsięwzięcia „ Program społecznej edukacji ekologicznej dla gmin członków związku.” Organizatorem Konkursu był Związek Międzygminny  Kolski Region Komunalny, a patronatem honorowym- Starosta Kolski.

Celem Konkursu było wyselekcjonowanie z odpadów przez nas produkowanych jak największej ilości zużytych baterii, które towarzyszą nam w każdej dziedzinie życia, a których składowanie jest niebezpieczne dla naszego środowiska. Wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska, zmiana w sposobie życia z „mieć” na „być” jest dla Naszej placówki bardzo ważnym zadaniem. Z tego też względu, już po raz piąty, nasz Ośrodek aktywnie uczestniczył w tejże akcji.  Dzięki zaangażowaniu wychowanków, rodziców i pracowników, którzy przynosili zużyte baterie do szkoły, zdobyliśmy miejsce na podium. Spośród 9 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu kolskiego, które zgłosiły się do Konkursu, Nasze Gimnazjum zajęło III miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy przepiękne, bogate w treści i fotografie, albumy o tematyce przyrodniczej. To wielki sukces Nas wszystkich!!!

Dziękuję i zachęcam wszystkich do przynoszenia zużytych baterii do szkoły – Krzysztof Sójecki: nauczyciel prowadzący Konkurs w szkole.

Zebrali ponad 2 tony zużytych baterii

Zebrali ponad 2 tony baterii