Deser lodowy

2 czerwca 2014 rok.

Uczniowie klasy III Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani Anety Brdyś z okazji Dnia Dziecka przygotowali deser lodowy.

Najpierw ustalenie listy zakupów. Rozmowa na temat co jest potrzebne do przygotowania deseru, jakie dodatki smakują uczniom, jakie dodać owoce, sos i posypkę.

Następnie zakupy w pobliskim sklepie spożywczym. Należy pamiętać o zwrotach grzecznościowych w sklepie, kupić wszystko co na liście, zapłacić, poczekać na resztę, spakować zakupy.

Po powrocie do klasy uczniowie zabrali się za przygotowanie deseru. Rozdzielono poszczególne czynności. Piotr ubijał bitą śmietanę, Michał kroił banany. Marta układała porcje lodów do pucharków. Jeszcze tylko polewa i deser gotowy.

Wspólna degustacja jest tak samo miłym elementem lekcji jak wspólne przygotowywanie potraw.

Na zakończenie oczywiście porządkowanie sali lekcyjnej. Mycie i wycieranie naczyń, układanie ich do szafek.

Sami potrafimy zorganizować sobie słodką imprezkę.