Drogi do wolności. 25. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

4 czerwca przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku – częściowo wolnych, ale zakończonych zwycięstwem Solidarności. Konsekwencją tych wyborów był upadek rządów komunistycznych w Polsce.

Z tej okazji wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole została wyświetlona prezentacja multimedialna zatytułowana „Drogi do wolności” przygotowana przez pana Juliana Bałdykę. Pan Julian przypomniał uczniom ważniejsze wydarzenia z współczesnej historii Polski oraz zaprezentował wywiad z ówczesnymi działaczami NSZZ Solidarność z naszego regionu, przeprowadzony przez uczennicę i zarejestrowany przez nauczycieli naszego Ośrodka.

Prezentacji towarzyszyła gazetka tematyczna oraz ekspozycja publikacji poświeconych jubileuszowi przygotowana przez pania Wioletę Świder i pana Andrzeja Sikorskiego.

Prezentacja "Droga do Wolności"