XXVII Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Stemplewie

W dniach 29.05 - 01.06.2014 r. odbył się XXVII Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Stemplewie. Uczestniczyła w nim jedyna drużyna Nieprzetartego Szlaku w powiecie kolskim z SOSW Koło w składzie: Ania Rybicka, Alicja Siwińska, Paulina Kołodziej, Piotr Kwiecień, Rafał Jatczak, Piotr Woźnicki i Michał Niewiadomski.

Zlot to wyjątkowa i priorytetowa impreza w kalendarzu harcerzy NS. Promuje dorobek drużyn i integruje środowisko harcerskie oraz kształtuje postawy proekologiczne i prozdrowotne.

Na uczestników zlotu czekało wiele atrakcji, m.in. :  ognisko i piosenki harcerskie, gra terenowa, warsztaty ekologiczne i rękodzieła, spotkanie z kulturą cygańską - Cygański Teatr Muzyczny TERNO, miasteczko gier i zabaw, polowa msza święta, dyskoteki, pokaz sztucznych ogni, przejazd motocyklem z  motocyklistami Tureckiej Grupy Motocyklowej „Motur”. Gwiazdą zlotu była Jula oraz  zespól „Joker”.

Wielu wrażeń dostarczyło spanie pod namiotem oraz nocna warta. Pełni wrażeń, bogaci  w nowe doświadczenia, z plecakiem pełnych pięknych wspomnień wrócili nasi harcerze do Koła wierząc, że niebawem spotkają się kolejny raz na „harcerskim szlaku”.

Opiekunowie: druhna Mariola Mroczkowska, druh Piotr Mroczkowski.

Na zlocie drużyn harcerskich