Dzień Rodziny

30 maja 2014 rok.

Jak co roku o tej porze w SOSW uroczyście świętowano Dzień Rodziny. Uroczystości sprzyjała pogoda, dopisywały humory, a przede wszystkim frekwencja rodziców, którzy licznie przybyli. Co niezmiernie ucieszyło organizatorów festynu.

Wśród znamienitych gości powitano wicestarostę Pana Marka Banaszewskiego, przedstawicieli: Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zespołu ludowego "Grzegorzewianki".

Część artystyczna obfitowała w bogaty repertuar. Dzieci z oddziału przedszkolnego, nauczania początkowego oraz klasy dla dzieci z autyzmem wraz ze swoimi paniami zaprezentowały się w przedstawieniu " Na wiosennej łące".

Na piknikowej scenie pojawił się również zespół wokalno- muzyczny oraz Harcerze Nieprzetartego Szlaku ze swoimi repertuarami.

Klasa przysposabiająca wystawiła teatrzyk kukiełkowy z wyjątkowym przesłaniem do wszystkich "dzieci swoich mam".

W charakterze gościa specjalnego wystąpił zespół " Grzegorzewianki", nie tylko z polskim programem artystycznym.

Pani dyrektor złożyła serdeczne podziękowania za występ na ręce szefowej zespołu "Grzegorzewianki"  pani Janiny Wypychowskiej.

W dalszej kolejności podziękowań przyszedł czas na imienne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i pomoc w działaniach na rzecz klasy i szkoły.

Podziękowania otrzymali:

• Lidia Lewandowski
  • Katarzyna Kotkowska
  • Mirosława i Szczepan Niszczakowie
  • Ewa i Adam Szymczakowie
  • Bożena Kalkowska
  • Ewa Tylczyńska
  • Agnieszka Piechocka
  • Marta Ciemna
  • Aneta Łozowicz
  • Ewa i Piotr Nuszkiewiczowie
  • Agata Przybyłowicz
  • Katarzyna Zielińska.

Pan wicestarosta Marek Banaszewski podziękował za zaproszenie oraz wyraził podziw dla młodych artystów biorących udział w występie.

Kolejnym punktem programu Dnia Rodziny, co tradycją już się stało, był turniej "Rodzina Roku". Rodzinni ochotnicy musieli jednak zmierzyć się w różnorakich konkurencjach, i wykazać się wieloma sprawnościami. Wybór do łatwych nie należał, bo wszystkie rodziny wykazywały wolę walki i chęć zwycięstwa.

Rodziną Roku 2014 została Rodzina Państwa Piechockich.

Rozstrzygnięto konkursy plastyczne: "Jak spędzam czas z moją rodziną?" (fundatorem nagród w tym konkursie był Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie) oraz  "Portret Kazimierza Wielkiego" w ramach projektu "Spotkania z Kołem". Dzieła plastycznego kunsztu młodych twórców można było podziwiać na zorganizowanej wystawie pokonkursowej.

Wszyscy uczniowie z rodzicami oraz rodzeństwem mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Za udział w, których wylosowano atrakcyjne nagrody.

Dla wszystkich uczestników pikniku zapewniono przy pomocy sponsora firmy " Sokołów", oraz rodziców zaangażowanych w grillowanie, kiełbaskę prosto z gorącego rusztu.

Podczas całej uroczystości funkcjonował punkt konsultacyjny w ramach, którego pracownicy: Miejskiego Ośrodka Profilaktyki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie udzielali porad zainteresowanym rodzicom. Całość uroczystości zakończyło spotkanie przy wspólnej grochówce.

Organizatorzy bardzo dziękują następującym sponsorom:
- kiełbasa na grilla - dyrektor Zakładów Mięsnych Sokołów S a oddział w Kole Paweł Nowak
- pieczywo- piekarnia Państwa Wojciechowskich Dąbie
- woda mineralna - Grzegorz Dopierała- tłumacz języka francuskiego.

Dzień Rodziny w SOSW