Sukces wokalny Izy

II miejsce na Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Kłodawie, zajęła w piątek Izabela Pawłowska, podopieczna Zespołu Wokalno-Muzycznego.

15 listopada w kłodawskim ośrodku kultury odbyła się szósta edycja festiwalu o Solnego Kosa. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole reprezentowała Iza z piosenką "Niebo", której towarzyszyły Ania Budzińska i Ania Rybicka. Koleżanki Izy do wykonywanej piosenki prezentowały inscenizację ruchową. Wielogodzinne próby i przygotowania zaowocowały sporym sukcesem. Jury festiwalu wysoko oceniło dobór i wykonanie piosenki, scenografię i ubiór oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznając wokalistce drugie miejsce. Iza otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci gry edukacyjnej i świecznika solnego. Oprócz przesłuchań, podczas festiwalu dla uczestników zorganizowano wiele atrakcji. Były zabawy ruchowe przy muzyce, wspólne śpiewanie oraz turniej gry w warcaby. Organizatorzy zapewnili także słodkie przekąski oraz wspólny obiad.
- Nie spodziewałam się takiego sukcesu, ale jestem bardzo miło zaskoczona - powiedziała Iza tuż po ogłoszeniu werdyktu. - Ogromnie się cieszę z sukcesu Izy. Udowodniła sobie i innym, że ciężką pracą można osiągnąć bardzo wiele. W moim odczuciu Iza w pełni zasłużyła na wyróżnienie Jury. Będziemy pracować dalej i próbować swoich sił podczas innych konkursów - podsumowała festiwal Milena Nowacka-Żylińska - jedna z opiekunek zespołu. Podczas przygotowań z Izą pracowały także panie Hanna Kapuścińska, Krystyna Ciesielska i Wioleta Świder.