Poznaję i odkrywam świat - konkurs plastyczny

Prace prosimy nadsyłać do 31 listopada 2013r.

Rozstrzygniecie nastąpi 5 grudnia 2013r.

Adres:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. św. Mikołaja 14

62-600 Koło

Rozwój dziecka niewidomego jest zaburzony wskutek braku najcenniejszego z analizatorów. Brak wzroku sprawia, że dziecko nie może się uczyć przez naśladownictwo. Utrudnioną ma więc naukę jedzenia, higieny, czynności samoobsługowych, zabawy, koordynacji ruchów. Całą pracę wychowawczą z dzieckiem niewidomym należy oprzeć we wczesnym okresie na zmysłach dotyku i słuchu. Przedmioty i zabawki powinny być dawane mu do ręki, aby poznało je dotykowo. Dziecko musi być wdrażane do aktywności. Taką formę aktywności chcemy zaproponować dzieciom, które do nas trafiają. To z myślą o nich powstał pomysł na stworzenie dla nich wyjątkowych pomocy. Pomocy, które ułatwią im poznanie świata, naukę i sprawią przy tym ogromną przyjemność.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci zapraszamy serdecznie do udziału w I edycji konkursu „Poznaję i odkrywam świat”. Liczymy na Waszą pomysłowość.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY.