IV Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Konin 2013

10 października 2013 roku w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Popiełuszki 2a odbył się IV Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Konin 2013

Organizatorami imprezy byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie, Klub Olimpiad Specjalnych działający w Ośrodku i Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie Konin.

W turnieju wzięło udział  74 niepełnosprawnych sportowców  z dziesięciu Klubów Olimpiad Specjalnych działających w Koninie,  Kaliszu, Kole, Turku, Konarzewie, Pleszewie i Ostrowie Wlkp. Zawodnicy zademonstrowali  swoje sportowe umiejętności, zdobyte podczas całorocznych treningów, w rozgrywkach drużynowych i deblowych.

Oprócz  gier turniejowych na uczestników zawodów czekało wiele atrakcji.  Podczas ceremonii otwarcia spotkali się z Prezydentem Miasta Konina  Panem Józefem Nowickim, który przyjął honorowy patronat nad imprezą.  Animatorzy z „wioski olimpijskiej” zapraszali ich do wspólnych zabaw, konkursów i gier zręcznościowych. Podczas ceremonii zamknięcia  uczestniczyli w emocjonującym losowaniu reprezentacji Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Konin na ogólnopolski  turniej bocce, który odbędzie się w 2014 roku oraz podziwiali dynamiczne występy artystów ze Studia Tańca Rytmix, którym kieruje p. Wiesława Wolna.

Organizatorzy turnieju zaprosili do współpracy liczne grono wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Koninie,  uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie - uczestników programu LIDER Olimpiad Specjalnych i rodziców działających w Programie Rodzinnym.

Zawodom przyświecała idea fair play, wypowiadana przez zawodników słowami przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Za: konin.pl