Szkoła Świętuje 50-lecie: Spotkanie z Pierwszą Dyrektor, Panią Marią Jaśkowską.

Wspomnienia, Uczczenie Dziedzictwa i Planowanie Przyszłości

W dniu dzisiejszym, 9 kwietnia 2024r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej w osobach: Aneta Brdyś, wicedyrektor Zespołu Opiekuńczo-Edukacyjno-Wychowawczego w Kole, Krystyna Ciesielska, pedagog szkolny, Paweł Grabarczyk, wieloletni nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole wspólnie z Dorotą Szkudlarek, Naczelnikiem Oświaty, Kultury i Promocji oraz Robertem Kropidłowskim, Starostą Kolskim odwiedzili Panią Pierwszą Dyrektor naszej Placówki Marię Jaśkowską, która kierowała szkołą od samego początku. To niezwykłe wydarzenie, z okazji Jubileuszu 50-lecia naszej Placówki było okazją do wspomnień, uznania za wkład Pani Dyrektor oraz do zastanowienia się nad przyszłością szkoły.

Podczas spotkania Pani Dyrektor Maria Jaśkowska wspólnie ze swoim mężem Ewarystem Jaśkowskim, Honorowym Obywatelem Miasta Koła dzielili się swoimi wspomnieniami z początków szkoły, opowiadali o wyzwaniach, z którymi się zmagali, a także o chwilach sukcesu i radości. Ich pasja i oddanie wobec edukacji były widoczne w każdym słowie, a opowiedziana historia stanowiła inspirację dla wszystkich obecnych.

Uczestnicy mieli również okazję dzielić się własnymi wspomnieniami z czasów szkolnych. Anegdoty, śmiech i emocje towarzyszyły każdej opowieści, co sprawiło, że spotkanie było jeszcze bardziej wyjątkowe. Wszyscy obecni mieli świadomość, jak wielkie znaczenie dla nich miała szkoła i jak bardzo wpłynęła na ich życie.

Podczas spotkania wszyscy obecni złożyli serdeczne gratulacje Pani Dyrektor z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły. Kwiaty, własnoręcznie wykonany przez uczniów upominek, podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności towarzyszyły podczas całego wydarzenia. Niezmiernie wzruszające było świadectwo wdzięczności, jaką społeczność szkolna wyraziła wobec osoby, która poświęciła wiele lat swojego życia na służenie edukacji.

Spotkanie z Panią Pierwszą Dyrektor było wyjątkowym momentem refleksji, uznania oraz inspiracji dla wszystkich obecnych. To dowód, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą wspólnotę, wzajemnie się wspierają i rozwijają. Jubileusz 50-lecia naszej szkoły to czas nie tylko na wspomnienia, ale także na celebrowanie jej sukcesów oraz przygotowanie się na kolejne lata edukacji i rozwoju.