II Rajd Rowerowy dla Osób z Niepełnosprawnością

W dniu 09.06.2018r. ulicami Koła przejechali uczestnicy II Rajdu Rowerowego dla Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja, współorganizatorami - Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy w Kole, Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski.

Rajd miał na celu, oprócz propagowania aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy Rajdu, zgromadzeni przy Pomniku Bojowników o Wolność, wysłuchali prelekcji Tomasza Nuszkiewicza - dyrektora MTC w Kole – dotyczącej wydarzeń w naszym mieście poprzedzających odzyskanie niepodległości przez Polskę. Przejmująco i uroczyście zabrzmiała „ Rota’’ zagrana na trąbce przez ucznia Szkoły Muzycznej w Kole Grzegorza Mruka. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Bojowników o Wolność uczestnicy Rajdu przejechali ulicami Kola do siedziby SOSW przy ulicy Kolejowej 13.

Przy przysmakach z grilla i słodkim poczęstunku uczestnicy dokonali nieformalnego podsumowania  Rajdu, wysuwając wniosek o jego trzecią edycję.

Rajd był bardzo dobrze zaplanowany i przygotowany. Dzieci - wychowankowie SOSW i 10-osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 5 – pod opieką nauczycieli, rodziców i odpowiednich służb – bezpiecznie przejechali ulicami miasta, przyjaźnie pozdrawiani przez jego mieszkańców.

Organizatorzy Rajdu składają podziękowania:

- Dyrekcji Szkoły Muzycznej za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej oficjalnej części uroczystości pod Pomnikiem Bojowników o Wolność

- Miejskiemu Ośrodkowi Profilaktyki i Pomocy Rodzinie za ufundowanie pompek do rowerów dla uczestników Rajdu

-  Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej za nieodpłatne przekazanie produktów mlecznych na rzecz uczestników Rajdu

Tekst: organizatorzy Rajdu

Zdjęcia: Jarosław Jaruzel, Michał Szymański, Anna Jachnik, Krystyna Wasilewska