Zajęcia w PiMBP w Kole

Dnia 9 maja 2018 roku uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią Karoliną Krawczyk, bibliotekarzem szkolnym Agnieszką Sójecką i opiekunem Haliną Bartosik, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez panią Annę Pietruszkę – bibliotekarza Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Spotkanie biblioteczne obejmowało zapoznanie ze strukturą biblioteki miejskiej, z zasadami korzystania z biblioteki miejskiej, z zasobami bibliotecznymi, zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i czytelników dorosłych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oddział dla czytelników najmłodszych, czytelnię i wypożyczalnię dla dorosłych. Podczas spotkania pani Anna przeczytała naszym wychowankom książkę pt. „Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe” autorstwa Peter Brown. Nasi uczniowie mieli również okazję obejrzeć „ciekawie” wydane książki – rozkładanki, przestrzenne, grające, jak i te, które cieszą młodszych czytelników swoją bogatą szatą ilustracyjną.

Spotkanie to było poprzedzone lekcją biblioteczną w naszej bibliotece szkolnej. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki szkolnej i obejrzeli zbiory biblioteczne.

Były to bardzo udane spotkania biblioteczne. Warto przypomnieć wszystkim fanom bibliotek, że w maju przypada święto bibliotekarza i bibliotek.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Sójecka.