Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Kocham Cię Polsko

„…Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna…”

Maj to szczególny miesiąc w historii Polski i ważne jest, aby każdy Polak wiedział i pamiętał, co symbolizują czerwone kartki w kalendarzu.

11 maja odbył się I Turniej Szkolny pod hasłem „Kocham Cię, Polsko!”, zorganizowany przez Zespół Humanistów: Annę Jachnik, Katarzynę Sulińską, Monikę Ledzion, Małgorzatę Kubiak, Alicję Potocką, Joannę Bałdykę, Mariolę Mroczkowską, Karolinę Krawczyk, Agnieszkę Sójecką, Marzenę Bagińską.

W patriotyczny charakter turnieju wprowadziła nas prezentacja dotycząca symboli narodowych oraz wspólna recytacja wiersza Władysława Bełzy – „Kto Ty jesteś?”

W turnieju rywalizowały drużyny „Białych” i „Czerwonych”. Poprzez zabawową formę konkurencji, wzorowaną na programie telewizyjnym, sprawdziliśmy wiadomości uczniów o kraju ojczystym. Tematyka pytań i zadań dotyczyła Polski, jej geografii, historii, strojów ludowych oraz języka.

Wiele radości przyniosła pierwsza runda przygotowana przez p. Krzysztofa Sójeckiego, gdyż uczniowie świętowali urodziny. Przekazywali sobie prezent z rąk do rąk, ale był jeden warunek – dobra odpowiedź na pytanie dotyczące geograficznej wiedzy o Polsce.

Uczniowie z zaangażowaniem pomagali i dopingowali swoje drużyny, za co zostali nagrodzeni przez hostessy zdrową przekąską – ciastkiem w kształcie serca oraz biało-czerwoną pianką.

Na koniec razem z p. Joanną Bałdyką zaśpiewaliśmy piosenkę – „Kocham Cię, Polsko!”

Turniej przebiegał w wesołej atmosferze, było dużo śpiewu, śmiechu i emocji

Nad dekoracją czuwały panie: Anna Hann i Joanna Kacprzak, natomiast nad oprawą muzyczną p. Sebastian Antkiewicz.

Tekst: Marzena Bagińska.

Zdjęcia: Aneta Brdyś, Mirela Kokocińska.