Bądź FIT! - spotkanie z pielęgniarką szkolną.

Projekt Bądź FIT ma na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia zawodników Olimpiad Specjalnych. W związku z tym, trenerzy Klubu Olimpiad Specjalnych przy naszym Ośrodku włączyli w system treningów zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia.

Na zorganizowanych w dniach 9 i 10 maja spotkaniach zawodnicy i uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania oraz z regułami dbania o higienę osobistą w trosce o swoje zdrowie.

Gościem wyjątkowym spotkania była szkolna pielęgniarka, pani Danusia Cicha – Kapuścińska, która opowiedziała o swojej pracy oraz zademonstrowała jak prawidłowo myć zęby i dłonie , przekazała też, bardzo ważne uwagi dotyczące  dbania o higienę osobistą ciała i bielizny.

Spotkanie przygotowały panie Monika Ledzion, Mirela Kokocińska i Aneta Brdyś.

Bardzo dziękujemy pani Danusi za przyjęcie zaproszenia i kreatywną współpracę.

Tekst: Aneta Brdyś.