Wychowankowie Internatu SOSW o krok od spełnienia marzeń o boisku

W środę wieczorem, tuż przed burzą, wychowankowie Internatu SOSW wraz z wychowawcami zdążyli zasiać trawę na internackim boisku. Teraz tylko podlewanie i niedługo można będzie korzystać z zielonej murawy.

Teraz tylko podlewanie i niedługo można będzie korzystać z zielonej murawy. Wokół boiska staną ławki i kosze, na boisku zostaną zainstalowane bramki. Pani Krystyna Wasilewska zakupiła w/w rzeczy już kilka miesięcy wcześniej wierząc, że z chaszczy przed budynkiem Internatu może powstać funkcjonalny plac rekreacyjny. Aby tak się stało, potrzeba było zaangażowania wielu osób. Panowie: Łukasz Naglewski i Michał Szymański włożyli wraz z wychowankami swoich grup mnóstwo pracy w uporządkowanie zaniedbanego terenu. Mogą teraz z dumą podziwiać efekty swojej wielomiesięcznej pracy. Wdzięczni też jesteśmy dyrekcji i pracownikom ZST, którzy pomogli uporządkować plac Internatu od strony swojej placówki, usuwając wystające z ziemi betonowe elementy dawnej budowli. Wybieramy się również z podziękowaniami do pana Łukasza Żurawika, prezesa Agronas Sp. z o.o., który przekazał nieodpłatnie na rzecz Internatu SOSW 30 kg trawy. Mamy też już swoje plany na zagospodarowanie pozostałej części terenu wokół budynku Internatu. Po odpowiednim przygotowaniu terenu posadzimy rośliny, o które dbaliśmy mieszkając przy ulicy Mickiewicza 27.

Tekst: Ł. Naglewski, M.Szymański, K.Wasilewska

Zdjęcia: Ł.Naglewski