Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe „Sprawni Razem''

Głównym celem działalności Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni - Razem, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, czyli wśród uczniów oraz absolwentów szkół specjalnych.

PTSS "Sprawni-Razem" jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Federacji Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS-FID) oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, którego jest współzałożycielem.

Stowarzyszenie organizuje młodzieży atrakcyjne zajęcia i imprezy sportowe w różnych dyscyplinach sportowych. Realizacja ambitnego programu jest możliwa dzięki dobrej organizacji, aktywności 43 Oddziałów terenowych i 16 Oddziałów Wojewódzkich PTSS "Sprawni-Razem" oraz 23 Uczniowskich Klubów Sportowych, co pozwala dotrzeć do każdego niemal miejsca w kraju.

Nasz oddział działa od 2003 roku. Na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole  w ramach PTSS „Sprawni Razem” działają  sekcje sportowe: sekcja p. nożnej, sekcja p. siatkowej, sekcja t. stołowego.