W dniu 5.12.2012 odbyło się spotkanie z górnikiem , Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie .

Górnik odwiedził szkołę z okazji minionego górniczego święta .    Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i trochę bliżej poznać trudną górniczą pracę . Na początku spotkania odbyła się prelekcja filmu edukacyjnego "Wszystko zaczyna się od węgla " . Największe wrażenie na uczniach zrobiły chyba ogromne maszyny odkrywające pokłady węgla . W drugiej części spotkania można było przymierzyć górniczy mundur , obejrzeć kilof i lampkę , jakiej górnicy używali dawniej. Uczniowie i nauczyciele chętnie zadawali pytania, które nie zawsze były łatwe , dotyczyły również wymagań jakie trzeba spełnić , aby stać się górnikiem . Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od górnika , słodki upominek i bursztyn na szczęście . Górnik odwiedził szkołę na zaproszenie p. Joanny Pietrzak .