17 kwietnia 2013.r duża grupa uczniów Ośrodka wraz z rodzicami i opiekunami pojechała na wycieczkę do Torunia .

Jedną z atrakcji turystycznych ujętych w planie wycieczki było zwiedzenie Rynku Staromiejskiego , który od wieków stanowi centralny plac Starego Miasta . W przeszłości odbywały się tu turnieje rycerskie i uroczyste parady . W południowej części Rynku  mogliśmy podziwiać Dwór Artusa - okazały budynek z trójkondygnacyjną fasadą utrzymaną w stylu neorenesansu niderlandzkiego.

Poza Ratuszem najbardziej charakterystycznym elementem Rynku Staromiejskiego jest Pomnik Mikołaja Kopernika . Przedstawia on astronoma odzianego w togę profesorską .

Uczniowie odwiedzili również Dom Kopernika w, którym czas zatrzymał się w miejscu.

Ponadto uczestnicy wycieczki zobaczyli również Krzywą Wieżę oraz Pomnik Flisaka.

Ponieważ w Toruniu wszystko kręci się wokół piernika w programie wycieczki nie mogło zabraknąć nauki wypieku pierników według starodawnych receptur w roli praktykujących czeladników w Muzeum Żywego Piernika . Była to ciekawa i pouczająca lekcja , która wszystkim uczniom i rodzicom bardzo się podobała.

Dużym zaciekawieniem cieszyła się również wizyta w Planetarium , gdzie wszyscy uczestniczyli w seansie " Osiem Planet " i nie było chyba nikogo, komu się nie podobało .

Na koniec już , napiętego programu wycieczki , uczestnicy mogli zregenerować swoje siły posilając się Mac Donaldzie .

Wszyscy wrócili zmęczeni , ale bardzo zadowoleni , już w autokarze pytając o plany na następną wycieczkę .

Organizatorami wyjazdu były panie : Joanna Pietrzak i Wioleta Świder . Nad  bezpieczeństwem czuwali opiekunowie grup panie : Aneta Brdyś , Milena Nowacka Żylińska , Alicja Potocka , Marzena Bagińska , Karolina Krawczyk , Hanna Kapuścińska , którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania za właściwą współpracę .