Jubileusz 35 - lecia istnienia Ośrodka

Od lat 6 grudnia świętujemy Imieniny Szkoły. Nie jest to przypadkowa data. Tego właśnie dnia, w 1975 roku uroczyście oddano do naszego użytku budynek szkoły. Historia Ośrodka sięga jednak roku 1973, kiedy to powołano do życia naszą palcówkę.

W tym roku więc Imieniny Szkoły łączyliśmy z jubileuszem. Mamy 35 lat!! Z tej okazji, w Miejskim Domu Kultury, 4 grudnia, odbyła się wielka uroczystość.

Spotkanie otworzyła pani dyrektor, Elżbieta Budzińska wraz z wicedyrektorami, panią Krystyną Wasilewską i panem Jarosławem Świdrem. Wszyscy goście zostali serdecznie powitani.

Całą uroczystość poprowadzili nasi niezawodni konferansjerzy, pani Joanna Bałdyka i pan Marcin Klaczyński. A część artystyzcną otworzyła Monika, uczennica szkoły zawodowej, która przeczytała wiersz pani Hanny Kapuścińskiej, wychowawczyni internatu. Wiersz został napisany specjalnie na tę okazję.

Pierwsze przedstawienie wywołało salwy śmiechu wśród publiczności. Była to "Bajka z wiedźmą w tle", utrzymana w nieco kabaretowym stylu, według scenariusza pani Krystyny Wasilewskiej, przygotowana przez nią właśnie i panią Iwonę Nowicką.

Zaraz po nim, widownia mogła zapoznać się z historią i współczesnością naszego Ośrodka. Prezentację multimedialną, według scenariusza pani Alicji Potockiej i pani Marzena Bagińskiej, przygotował pan Julian Bałdyka. Osiągnięcia sportowe naszych wychowanków zaprezentował pan Piotr Mroczkowski, a pan Marcin Klaczyński opowiedział o prowadzonym przez siebie zespole muzycznym.

Kolejni artyści to zespół taneczny i zespół wokalno - muzyczny. Pierwszy zaprezentował kowbojski taniec. Uczniowie przygotowali go pod kierownictwem pani Wiolety Świder, Joanny Bałdyki i Hanny Kapuścińskiej. Drugi, pod dyrekcją pana Marcina Klaczyńskiego, zagrał i zaśpiewał 3 utwory: "Wróbelek", "Pije Kuba" i "Kukabura". Wraz z nim gościnnie wystąpił p.Jacek Dziedziczak, przjyaciel zespołu.

Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawienia o naszym imienniku. Pantomimiczne "Obrazy z życia Świętego Mikołaja" przygotowały wraz z dziećmi panie: Joanna Bałdyka, Marzena Bagińska, Katarzyna Sulińska i Joanna Kacprzak.

Wszystkie osoby i instytucje zasłużone dla Ośrodka otrzymały pamiątkowego "Mikołajka". A później pozostał juz czas na jubileuszowe życzenia.

Otrzymaliśmy przepiękne kwiaty i wiele cennych prezentów, a ciepłym słowom nie było końca. Za wszystkie miłe i zachęcające do dalszej pracy życzenia, serdecznie dziękujemy!

W foyer Miejskiego Domu Kultury można było zakupić prace naszych uczniów na kiermaszu przygotowanym przez panią Alicję Potocką. Jednocześnie można było oglądać wystawę z życia i działalności Ośrodka. Przygotowali ją opiekunowie poszczególnych kół zainteresowań i inni nauczyciele. Nad całością dekoracji czuwała pani Hanna Krysiak, a pomagali jej p.Beata Miłowska, p.Andrzej Sikorski i inni. Oczywiście nie mogło zabraknąć jubileuszowego torta i poczęstunku dla wszystkich gości, nad którym czuwali p.Elżbieta Ziółkowska, p.Anna Jachnik, p.Agnieskza i Krzysztof Sójeccy.