Uroczysta akademia z okazji 40-lecia naszej szkoły.

W Miejskim Domu Kultury w Kole 9 grudnia 2013 roku nasza szkolna społeczność uroczyście obchodziła Jubileusz 40-lecia.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Ośrodka Elżbieta Budzińska. Wspólnie z v-ce dyrektorami panią Krystyną Wasilewską i panem Jarosławem Świdrem powitała przybyłych na uroczystość gości.

Następnie głos zabrała pierwsza pani dyrektor Placówki pani Maria Jaśkowska. Bardzo ciekawie i ciepło opowiadała o trudach związanych z otwarciem Szkoły Specjalnej. Remontach, przechodzeniu na drugą stronę ruchliwej jezdni do internatu, funduszach na książki do szkolnej biblioteki.

Część artystyczną poprowadzili pani Joanna Bałdyka i pan Marcin Klaczyński. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch spektaklach: „Siewca” i „Czerwony Kapturek inaczej”, oraz pięciu inscenizacjach muzyczno-tanecznych. Piosenki śpiewali harcerze z drużyny „Nieprzetartego Szlaku”, dziewczynki z zespołu wokalno-muzycznego działającego przy Ośrodku oraz specjalnie zaproszona na uroczystość absolwentka SOSW w Kole Daria Karbowska.

Tematyka części artystycznej nawiązywała do równolatków Jubilatki. Czterdzieści lat skończył między innymi telefon komórkowy, Email, samochód „Maluch”, Opera w Sydney, zespół Dżem.

W przerwach między występami uczniowie szkoły wspólnie z wychowawcami klas czytali ułożone przez siebie życzenia urodzinowe. Życzenia były bardzo konkretne, dzieci marzą o placu zabaw i wyremontowanej oraz rozbudowanej szkole.

Społeczność szkolna, pracownicy i uczniowie podziękowali przyjaciołom i sponsorom Placówki. Dla każdego był przygotowany drobny, świąteczny upominek.

Przybyli na uroczystość goście, składali na ręce pani Dyrektor życzenia, prezenty oraz zachwyty nad wzruszającą, ciekawą i pouczającą częścią artystyczną.

Pan Burmistrz życzył spełnienia marzeń, a pan Starosta niestety nie mógł obiecać, że na pewno uda się je zrealizować.

Piosenka finałowa była wykonana przez wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli przybyłych na uroczystość.  W towarzystwie spadającego z góry błyszczącego konfetti i kolorowych balonów. Ciesząc głównie najmłodszych uczestników.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy udali się do foyer Domu Kultury na słodki tort urodzinowy i drobny poczęstunek.

Atmosfera obchodów Jubileuszu 40-lecia SOSW była słoneczna i sympatyczna, pomimo ponurej i deszczowej pogody.