Przygoda z pędzlem... i Krzyżakami

Prace plastyczne Anny Budzińskiej i Adriana Wojciechowskiego „zacumują” na ścianach urzędów państw Euroregionu Bałtyk. A wszystko za sprawą jubileuszowego XXV Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy”, którego Ania i Paweł zostali laureatami.

Na konkurs zorganizowany przez MDK w Elblągu wpłynęło 3.936 prac z 436 placówek z Polski, Litwy, Rosji i Ukrainy.

W dn. 21.09.2013 r. Ania, Paweł i grupa ich koleżanek i kolegów z Koła Plastyczno-Teatralnego „Plaster”, pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia – p. K. Wasilewskiej, wzięła udział w uroczystym podsumowaniu konkursu w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. Jak na konkurs tej rangi przystało – była podniosła atmosfera, atrakcyjne nagrody, przecięcie wstęgi podczas otwarcia wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz – na pamiątkę – piękne albumy zawierające prace laureatów.

W drodze powrotnej do Koła na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w krzyżackiej kuchni i zapierający dech w piersiach widok z zamkowej wieży.

Pełen atrakcji wyjazd do Elbląga i Malborka na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.