POLA NEGRI. LEGENDA KINA

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole przygotowało wystawę „Pola Negri. Legenda Kina". Wystawa ukazuje drogę życiową i artystyczną wielkiej gwiazdy światowego kina. Przybliża sylwetkę niezwykle popularnej aktorki, która rozpoczęła swoją karierę w epoce kina niemego, z powodzeniem kontynuowała ją w czasach filmu dźwiękowego, zdołała podbić Amerykę, ale dla wielu ludzi zwłaszcza młodych, jest postacią nieznaną.

Uczniowie naszego Ośrodka, którzy wspólnie z nauczycielami wybrali się do muzeum oglądali unikatowy zbiór zdjęć, programów filmowych i plakatów wydanych na świecie do filmów z udziałem Poli Negri. Przewodnikiem po wystawie są teksty Wiesławy Czapińskiej, wybitnej znawczyni życia i twórczości Poli Negri, uzupełnieniem zaś wypowiedzi samej aktorki zawarte w "Pamiętniku gwiazdy".