Kto to jest patriota?

To osoba kochająca swój kraj, wierna, dbająca i pielęgnująca tradycję, kulturę i obyczaje. Patriotyzm polega na wyrażeniu szacunku i miłości do swojej Ojczyzny.

W klasie rozmawialiśmy dużo na temat naszego kraju, symboli narodowych oraz obchodów Święta Niepodległości.

Wspólnie z nami, w poniedziałek uczestniczył w zajęciach Kacper. Kacper jest uczniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr1 w Sompolnie. Do tej szkoły uczęszczali wcześniej Szymon i Sławek. Chłopcy bardzo ucieszyli się z wizyty swojego kolegi.

Razem z Justynką od tygodnia, codziennie chodziłyśmy na próby do pani Milenki. Przygotowywałyśmy się do występów na akademii z okazji 11 Listopada.

Nasza klasa wzięła udział w konkursach plastycznych na temat Polski i symboli narodowych. Narysowaliśmy piękne i ciekawe prace. Pani Aneta bardzo nas chwaliła.

W dniu uroczystej akademii, 10 listopada wszyscy uczestniczyliśmy w pięknej lekcji historii o niepodległej Polsce. Do ubrań mięliśmy przypięte biało-czerwone kotyliony, które samodzielnie wykonaliśmy.

Po części artystycznej Justynka i Szymon, wspólnie z innymi pierwszoklasistami złożyli uroczyste ślubowanie.

Po rozstrzygnięciu konkursów plastycznych okazało się, że każdy z naszej klasy otrzymał nagrodę lub wyróżnienie. Zabraliśmy do domów pamiątkowe dyplomy, książki i przybory szkolne oraz owocowe soki.

Po uroczystości wspólnie z rodzicami zjedliśmy słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Justynki, która przyniosła do klasy ciasto i owoce. Było uroczyście, miło, słodko i witaminkowo.

Kiedy goście rozjechali się do domów zdążyliśmy jeszcze wykonać prace na konkurs o jesiennym jeżu. Nasze rysunki pan Sebastian zawiezie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie.

To był bardzo pracowity i patriotyczny tydzień, bo przecież patriota to również ktoś, kto sumiennie wykonuje swoje obowiązki w szkole lub miejscu pracy.

Więcej na temat: "Bez tej miłości nie można żyć "; Ślubowanie klas pierwszych; Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych;