Dlaczego warto jeść jabłka?

Dzisiaj w klasie było smacznie i kolorowo. Pani Aneta opowiedziała nam jak można łatwo i tanio dbać o zdrowie na jesień. Czy wiedzieliście, że jedno jabłko dziennie, zjedzone najlepiej na czczo chroni nas przed przeziębieniem, dba o nasze serce i wpływa pozytywnie na urodę?

Postanowiliśmy od razu zabrać się za dbanie o nasze zdrowie i urodę i ugotowaliśmy pyszny kompot jabłkowy. Zanim kompot można było wypić musieliśmy samodzielnie obrać i rozdrobnić jabłka.

Kiedy jabłka gotowały się z cukrem i wodą  w wielkich garnkach my wykonaliśmy gazetkę ścienną poświeconą zdrowiu. Kolorowaliśmy i wycinaliśmy jabłka, przyklejaliśmy przygotowane przez panią materiały informacyjne. Gazetka wisi teraz na korytarzu szkolnym i wszyscy mogą się z niej dowiedzieć jak zadbać o swoje zdrowie na jesień.

Kompot wypiliśmy do drugiego śniadania. Był pyszny i wielu uczniów prosiło o dokładkę.

Zapomniałam napisać, że podczas zajęć gościliśmy u siebie dwie zaprzyjaźnione klasy gimnazjum, które bardzo nam pomogły w przygotowaniu kompotu i gazetki  oraz w porządkowaniu sali po zajęciach.