Przyjazna atmosfera w klasie jest najważniejsza!

Stworzyliśmy wspólnie z panią Anetą kodeks postępowania klasy. Znalazły się w nim bardzo ważne rzeczy, które pomogą nam miło i bezpiecznie spędzić czas w szkole.

Każdy podpisał się na plakacie z kodeksem oraz przykleił uśmiechniętą buzię, którą wcześniej pokolorował. Pani powiedziała, że jak będziemy przestrzegać zasad z kodeksu to przez cały rok szkolny każdy z nas będzie się tak słonecznie uśmiechał, jak na tych buśkach.

Dbając o dobrą atmosferę w klasie wspólnie poszliśmy do kina na film „Mały Książę”. Film bardzo się nam podobał, był jednocześnie zabawny i wzruszający.

Wspólnie z Justynką otrzymałyśmy nagrody w konkursie plastycznym, w którym wzięłyśmy udział jeszcze w minionym roku szkolnym. Dostałyśmy kolorowe dyplomy, piórniki i inne drobne upominki.

Na zajęciach żywieniowych rozmawialiśmy o sprzęcie AGD, a następnie korzystając z opiekacza przygotowaliśmy zapiekane kanapki na drugie śniadanie. Przygotowanie kanapek nie sprawiło nikomu trudności, musieliśmy tylko uważać na gorący opiekacz.

Po śniadaniu z Justynką pozmywałyśmy naczynia a Madzia i Szymon wytarli je do sucha.

W oryginalny sposób o dobrą atmosferę w klasie dba Justynka. Przynosi do sali lekcyjnej bukiety kwiatów ze swojego ogródka. Kwiaty są kolorowe, pachnące i bardzo nam uprzyjemniają naukę.

Bardzo lubimy naszą klasę :)