Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Muzeum powszechne-Awangarda bez granic

Stowarzyszenie przyjaciele Świętego Mikołaja zaprosiło uczniów, rodziców i wychowawców do udziału w projekcie "Muzeum powszechne-Awangarda bez granic", którego organizatorem było Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach programu ministerialnego „Kultura dostępna”.

6 grudnia 2018 roku Muzeum zorganizowało spotkanie podsumowujące projekt, które składało się z dwóch części.

Pierwsza część odbyła się w sali kinowej i miała formę wykładu-prezentacji na temat projektu oraz na temat tego w jaki sposób Muzeum jako Dział Edukacji pracuje z osobami niepełnosprawnymi.

Druga część odbywała się równolegle w przestrzeniach galeryjnych i miała formę warsztatu dla uczniów, w którym mogli również uczestniczyć rodzice i opiekunowie.

Podczas spotkania organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek w uroczej kawiarence.

Po zajęciach w muzeum uczestnicy wycieczki spędzili dłuższą chwilkę na podziwianiu świątecznych dekoracji w centrum handlowym Manufaktura.

Udział w wycieczce: dojazd, zajęcia warsztatowe i poczęstunek dla uczniów, rodziców i opiekunów był bezpłatny.