Lokalne Centrum Wolontariatu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej we współpracy z Fundacją PODAJ DALEJ realizuje projekt "Aktywni i niezależni"- zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim. W ramach podejmowanych działań 15 października 2018r. odbyło się spotkanie projektowe dotyczące utworzenia struktur Lokalnego Centrum Wolontariatu koordynowanego przez stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja.

Spotkanie poprowadziły panie Weronika Tomys i Sylwia Frankowska z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Uczestnicy spotkania: Urszula Karolczyk (dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole), Małgorzata Gatrzkie (kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole) oraz opiekunowie Szkolnych Klubów Wolontariatu: Joanna Szkudelska (SP nr5 w Kole), Krystyna Ciesielska (SOSW w Kole), Michał Woźniczko (Zespół Szkół Technicznych w Kole), Iwona Kędzierska (LO w Kole), Beata Nowicka (Bursa Szkolna) rozmawiali o swoich dotychczasowych dobrych praktykach, potrzebach, zaangażowaniu społecznym młodzieży i wizji współpracy.

Następne spotkanie już w listopadzie, na którym spróbujemy stworzyć bazę wolontariuszy i kalendarz inicjatyw oraz omówimy zasady i metody działania centrum.

Zdjęcia i serwis kawowy: Mirela Kokocińska.

Autor: Aneta Brdyś