"TALENT SHOW"

26 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole już po raz trzeci odbył się Międzyośrodkowy Konkurs „Talent Show”, zorganizowany przez Zespół Działań Twórczych (Joanna Kacprzak, Anna Hann, Małgorzata Kolasa, Paweł Grabarczyk).swoje talenty zaprezentowały następujące placówki:

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Słupcy
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kole
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie
  • KSON „Sprawni Inaczej” Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kole
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale
  • Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku
  •  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Świętego Mikołaj w Kole.

Dopisali również zaproszeni goście: Pan Starosta Powiatu Kolskiego Marek Banaszewski, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Anna Pajor oraz Pani Dorota Rusin z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole.

W Jury zasiedli:

• Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole Elżbieta Budzińska – Przewodnicząca składu jurorskiego,
  • Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Kole  - pan Andrzej Sikorski.
  • Pani Ewelina Smoczyńska – Kierownik Regionalny Cukierni RemMarco,
  • Panie Kierownik Restauracji McDonald Police Mostowe -  Katarzyna Sołtysiak
    i Beata Szperka,

Naprawdę było na co popatrzeć i czego posłuchać. Każdy znalazł coś dla siebie. Były piękne wokale, rytmiczne tańce, kolorowe stroje, trochę nostalgii oraz disco – rytmy. Uśmiechy zagościły na twarzach zarówno uczestników, jak i widzów. W przerwie występów wszyscy uczestnicy, ich opiekunowie oraz goście zostali zaproszenie na słodkie śniadanie, które zasponsorowli: Cukiernia RemMarco, Zakład cukierniczo – piekarniczy „Valdi” oraz Carrefour Market.

A my – organizatorzy – bardzo dziękujemy Pani Grażynce Kowalskiej  i Pani Eli Maleszy za pomoc w przygotowaniu poczęstunku – w sprawny sposób zadbały o to, żeby goście mieli wszystkiego pod dostatkiem.

Tekst:Joanna Kacprzak

Zdjęcia: Joanna Bałdyka