Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

XV Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

W dniu 26.o4.2018 zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych  przy SOSW w Kole wraz z trenerami i rodzicami uczestniczyli  w XV Regionalnym Dniu Treningowym Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Koninie w HaliSportowej MOSiR.

Zawody te przeznaczone są dla sportowców  z niepełnosprawnością intelektualną, którzy z powodu obniżonej sprawności ruchowej i niemożności zrozumienia zasad  współzawodnictwa nie mogą uczestniczyć w oficjalnych treningach i zawodach sportowych oferowanych przez Olimpiady Specjalne.

Nasi zawodnicy: Patrycja, Laura, Szymon K. Mateusz, Krystian, Filip, Szymon M. Wiktor w wesołej sportowej atmosferze samodzielnie lub z pomocą trenerów zaprezentowali swoje umiejętności ruchowe w takich konkurencjach jak: przechodzenie przez tunel, rzut do celu, strzelanie do bramki, zbijanie kręgli. Niespodzianką dla wszystkich zawodników było pojawienie się na zawodach dwóch alpaków, które cierpliwie pozwoliły się głaskać, karmić i przytulać.
Każdy sportowiec wrócił z Konina ze złotym medalem, ślicznym jeżem i wspaniałymi wspomnieniami. Z niecierpliwością czekamy na następne zawody.

Tekst K. Krawczyk

Zdjęcia: Aneta Brdyś.